Biz kimiz

Avon, dünya genelinde 50’den fazla ülkede 130 yıldan uzun süredir doğrudan satış pazarına yön veren, kadınların hem güzel görünmelerine hem de güzel hissetmelerine destek olan bir güzellik şirketidir. Sadece bir kurum olmaktan öte, Avon güzellik, yenilik, özgürlük ve en önemlisi kadınlar için var olan şirkettir.

Kadınları kendi çizdikleri yolda ve kendi şartlarlarında başarılı olabilmeleri için destekliyoruz.

Kurucumuz, ön görülü büyük fikirleriyle, kadınlara finansal yönden bağımsızlık, girişimcilik ve esnek çalışma saatleri sağlıyor.

Aynı vizyon, dünyanın değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek için zaman içerisinde farklılaşarak hayat buluyor.

Avon’da güzellik demek bir müşteriye doğru ruju sunmak; kişilere kazanç fırsatları sunarak ailelerini desteklemelerini sağlamak; ve bir kadına ilk mamogramını çekmesinde destek olmak demektir. Güzellik, en iyi şekilde görünmenin ve en iyi şekilde hissetmenin yanı sıra paylaşılan ortak duygulardır. Güzellik, tüm dünyadaki kadınları ekonomik olarak destekleyerek, yaşam koşullarını iyileştirmektir.

Bu yüzden, mikro girişimcilerimizden oluşan ağımızla temsilci birlikte güzellik şirketi olmaktan gurur duyuyoruz.

Çünkü bir kadının hayatını iyileştirmek demek, ailesine, çevresine, ülkesine ve sonuç olarak dünyaya fayda sağlamak demektir.

AVON KUZEY KIBRIS

1960 yılında kurulmuş Başman Group of Companies tarafından, 1985 yılından beri Kuzey Kıbrıs’ta temsil edilen Avon Kozmetik, ada halkına en iyi servisi vermeyi kendine vizyon edinmiştir. 1999 yılından itibaren Direktörlüğünü Pınar Başman Süren’in yapmakta olduğu Başman Group-Avon Kozmetik, 1000’den fazla Satış temsilcisiyle Kuzey Kıbrıs satışında ve şirket gelirinde güçlü büyümeler elde etmektedir. Başman Group-Avon Kozmetik geleceğini ‘Güven, Saygı, İnanç, Alçakgönüllülük ve Dürüstlük’ ilkelerinin yol gösterici ışıklarına dayamıştır.

Avon’un, kadınları desteklemeye adanmışlığı sadece güzellikle sınırlı kalmayıp kendine güven, finansal özgürlük ve sağlığı da içermektedir. Her geçen gün daha da büyüyen Başman Group- Avon Kozmetik 2002 yılında kurmuş olduğu ‘Meme Kanseri & Kadın Hastalıklarına Karşı Savaş’ Fonu çerçevesinde yapıyor olduğu çalışmalar ile gurur duymaktadır. Bu fonda biriken yaklaşık €45,000 ile 2004, 2011 ve 2018 yıllarında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesine cihaz bağışlarında bulunulmuştur.

AVON, 1985 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda gelmektedir.

Geniş ürün yelpazesi, her kampanya birbirinden çekici ve yeni ürünle dolu katalogları, güvenilir ve son teknolojiyle geliştirilmiş ürünleriyle Türk kadınlarının gözünde En Samimi Kozmetik Markası olmayı başarmıştır.

Avon Ürünleri, Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yıllardır satılmaktadır. Avon Kozmetik, kalite ve güvenilirlik gerekliliklerini karşılayan ürünlerin piyasaya sürülebilmesi için sıkı kalite kontrol prosedürleri uygulamaktadır. Kozmetik kategorisinde yer alan ürünlerimiz Avrupa Birliği’nde yürürlükte olan Kozmetik Direktifi ve eklerine uygun standartlarda üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Ayrıca ülkemizde geçerli olan Sağlık Bakanlığı izni alınarak satışları yapılmaktadır.

Avon Kozmetik, Tüketici’nin bilgilendirilmesi konusunda son derece hassas bir politika izlemekte olup, gerekli kullanım bilgileri ve uyarılar ürünlerimizin üzerinde Türkçe dilinde verilmekte ve tüketicimize ulaştırılmaktadır. Bu bilgilendirmelerin yanı sıra çeşitli bölgelerde düzenlenen ve duyuruları önceden yapılan Ürün Eğitimleri ile kullanıcılarımızın bilinç düzeyi artırılmaktadır.

Avon %100 Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmakta olup tüketicilerimizin ürün ile ilgili tüm şikayetleri Şirket prosedürümüz doğrultusunda takip edilmektedir.

Herhangi bir tüketicimizin bir ürünle ilgili bilgi almak istemesi ya da herhangi bir talebini dile getirmek istemesi halinde direkt olarak 444 AVON numaralı hattımızı arayarak bilgi alma imkanı bulunmaktadır.