Hakkımızda

Hakkımızda

135 yıldır güzellikte fark yaratıyoruz.

Kadınların ihtiyaçlarını dinlemeye ve onların haklarını savunmaya öncülük ediyoruz. Onlar için önemli olan her konuyu savunuyoruz. Çabalarını destekliyoruz. Güzellikle tutkuyu paylaşarak, yeniliklerle ve tecrübeyle insanları birbirine bağlayan bir şirketiz. Güzelliğin gücünü kullanarak, kadınların hayatlarını daha iyi hale getiriyoruz.

Bizim için güzellik, kirpiklere maskara sürmekten daha fazlasıdır. Güzellik güçlenmektir. Başarıdır. İnsanların hayatlarını daha iyi hale getirmektir. İnsanları birleştirmenin, tutkuyu, yenilikçiliği ve tecrübeyi paylaşmanın bir yoludur. Bu, ister girişimci hayallerinizi desteklemek, ister göğüslerini kontrol etmeye başlamaları için kadınları bilinçlendirmek anlamına gelsin, biz, bu yolculuğu başlatmak için buradayız!

Tarihçemiz

Avon’un kurucusu David McConnell ileri görüşlü bir girişimciydi, etkili vizyonu, cesareti, oyun değiştiren yaklaşımıyla kadınları liderliğe taşıdı.

Aslında güzellik şirketi kurmak için yola çıkmamıştı. Kitap satan biri olarak geziyordu ve hediye olarak kendi yaptığı parfümleri veriyordu. Kısa zamanda müşterilerinin bedava verilen parfüm testerlerine kitaplardan daha çok ilgi gösterdiğini fark etti.

McConnel, New York şehrindeki küçük ofisinde, şirketinin ilk parfümlerini üretti ve sadece kadınların satış temsilcileri olarak görev yaptığı bir satış ekibi kurdu.

Bu, 1886 dönemi için radikal bir şirket modeliydi. Toplumun gücüne inanan McConnell, kadınlara hayatlarının ve ailelerinin kontrolünü ve sorumluluğunu alma fırsatını sunmak konusunda çok istekliydi.

Avon Kuzey Kıbrıs

1960 yılında kurulmuş Başman Group of Companies tarafından, 1985 yılından beri Kuzey Kıbrıs’ta temsil edilen Avon Kozmetik, ada halkına en iyi servisi vermeyi kendine vizyon edinmiştir. 1999 yılından itibaren Direktörlüğünü Pınar Başman Süren’in yapmakta olduğu Başman Group-Avon Kozmetik, 1000’den fazla Satış temsilcisiyle Kuzey Kıbrıs satışında ve şirket gelirinde güçlü büyümeler elde etmektedir. Başman Group-Avon Kozmetik geleceğini ‘Güven, Saygı, İnanç, Alçakgönüllülük ve Dürüstlük’ ilkelerinin yol gösterici ışıklarına dayamıştır.

Avon’un, kadınları desteklemeye adanmışlığı sadece güzellikle sınırlı kalmayıp kendine güven, finansal özgürlük ve sağlığı da içermektedir. Her geçen gün daha da büyüyen Başman Group- Avon Kozmetik 2002 yılında kurmuş olduğu ‘Meme Kanseri & Kadın Hastalıklarına Karşı Savaş’ Fonu çerçevesinde yapıyor olduğu çalışmalar ile gurur duymaktadır. Bu fonda biriken yaklaşık €45,000 ile 2004, 2011 ve 2018 yıllarında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesine cihaz bağışlarında bulunulmuştur.

Avon, 1985 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda gelmektedir.

Geniş ürün yelpazesi, her kampanya birbirinden çekici ve yeni ürünle dolu katalogları, güvenilir ve son teknolojiyle geliştirilmiş ürünleriyle Türk kadınlarının gözünde En Samimi Kozmetik Markası olmayı başarmıştır.

Avon Ürünleri, Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yıllardır satılmaktadır. Avon Kozmetik, kalite ve güvenilirlik gerekliliklerini karşılayan ürünlerin piyasaya sürülebilmesi için sıkı kalite kontrol prosedürleri uygulamaktadır. Kozmetik kategorisinde yer alan ürünlerimiz Avrupa Birliği’nde yürürlükte olan Kozmetik Direktifi ve eklerine uygun standartlarda üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Ayrıca ülkemizde geçerli olan Sağlık Bakanlığı izni alınarak satışları yapılmaktadır.

Avon Kozmetik, Tüketici’nin bilgilendirilmesi konusunda son derece hassas bir politika izlemekte olup, gerekli kullanım bilgileri ve uyarılar ürünlerimizin üzerinde Türkçe dilinde verilmekte ve tüketicimize ulaştırılmaktadır. Bu bilgilendirmelerin yanı sıra çeşitli bölgelerde düzenlenen ve duyuruları önceden yapılan Ürün Eğitimleri ile kullanıcılarımızın bilinç düzeyi artırılmaktadır.

Avon %100 Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmakta olup tüketicilerimizin ürün ile ilgili tüm şikayetleri Şirket prosedürümüz doğrultusunda takip edilmektedir.

Herhangi bir tüketicimizin bir ürünle ilgili bilgi almak istemesi ya da herhangi bir talebini dile getirmek istemesi halinde direkt olarak 444 Avon numaralı hattımızı arayarak bilgi alma imkanı bulunmaktadır.