Kadınlara Destek

Kadınlara Destek

Avon, 135 yıldır kadınları destekliyor, bu şirketin bir DNA’sı haline geldi. Araştırmalar defalarca göstermiştir ki bir kadının yaşamı daha iyi olduğu zaman bunun güzellikleri ailesine ve çevresine yansıyor ve yaşadığımız tüm dünya güzelleşiyor.

Bu yüzden, kendi seçtikleri şartlarda ve kendi belirledikleri yolda başarıyı yakalamaları için kadınlara fırsatlar sunan evrensel bir program olan Stand4her projesini başlattık.

Stand4her projesi, her yıl 100 milyon kadının yaşamını iyileştirmek için planlanmıştır. Bu proje ile amacımız global düzeyde kadınların kendi potansiyellerine ulaşmalarını engelleyen bariyerleri aşmalarını sağlamaktır. Güzelliğin gücü ile kazanç potansiyellerini artırarak, daha sağlıklı, güvenilir bir hayat sürdürebilmeleri için destek olmak ve dünyayı iyileştirmektir.

1955 yılında kurulmuş olan Avon Kadın Vakfı, birçok kadının yaşadığı sorunları ele alarak, onlara daha iyi bir gelecek sunmak için geleneksel olarak yaşadıkları engelleri kırmaya çalışıyor. Bu destek büyüdükçe, kendine güveni artan kadınlar hayatlarının kontrolünü ellerine alarak, daha sağlıklı bir geleceğe yürüyorlar.

60 yıldan fazladır Avon ve Avon Vakfı, kadınları ilgilendiren konularda 1 milyar Amerikan Doları yardım yapmıştır. Avon Vakfı, dünya genelindeki Avon fonları ve Avon şirketleri ile işbirliğiyle çalışarak, yardımsever, bilimsel ve eğitici yaklaşımlarla kadınların ve ailelerinin yaşamlarını iyileştiriyor.

Kadınlar arasındaki farkındalığı artırmaktan, hayat kurtarıcı bağışlara kadar özellikle meme kanseri ile mücadelede öncülük eden projeleri hayata geçirmekten gurur duyuyoruz.

Avon Vakfının desteği il Avon Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmalarını güçlendirerek, meme sağlığı için yıllık kadın eğitim programları hazırladık.

Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır. Avon’da, hiçbir kadının bilgi eksikliğinden dolayı meme kanserine yakalanarak, hayatını kaybetmemesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak malesef halen birçok kadın risklerin ve belirtilerinin farkında değil, ne yapmaları gerektiğini ve şikayetleri doğrultusunda nereye gidilmesi gerektiğini bilmiyorlar.

25 yıldan fazladır, dünya genelinde, serbest çalışan Avon Temsilcilerimizin, çalışanlarımızın ve müşterilerimiz destekleri ile meme kanseri için 800 milyon dolardandan fazla bağış yaptık, 180 milyon kadına bu hastalıkla ilgili eğitim verdik, ve yaklşık 20 milyon kadına meme sağlığı taraması için yardım sağladık.

Bu proje ile her yıl 100 milyon kadını meme kanseri ile ilgili eğiterek, risk faktörleri, belirtileri ve ne yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olmaları amaçlanmıştır.